Liepos 20d. Šeštadienis

Mėnulio įtaka gydymo procesams

Peržiūrų skaičius: 70736
Mėnulio įtaka gydymo procesams

Astrologijos dėsniai teigia, kad Mėnulis turi daug įtakos gyvybės egzistencijai. Astrologinės medicinos specialistai priduria, kad net menkiausias kūno dalies arba organo, kurio ženkle yra Mėnulis (ypač jeigu jis tuo metu dylantis), sužeidimas yra labai pavojingas.

Mėnulis tiesiogiai ir labai stipriai veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką. Juk ši planeta simbolizuoja pasąmonę. Astrologų akimis žiūrint, Mėnulis – tai mūsų įpročiai ir refleksai, tai visi mūsų organizme vykstantys fiziologiniai procesai ir ypač tie, kurie susiję su pasisavinimu. Dėl to astrologinėje medicinoje Mėnulis asocijuojamas su virškinamuoju traktu, ypač su skrandžiu, taip pat su limfine sistema bei oda.

Iš viso yra septyni pagrindiniai impulsai, kuriais Mėnulio įtaka perduodama gamtos reiškiniams bei visiems gyviems organizmams: tai keturios skirtingos Mėnulio fazės, Mėnulio pilnėjimas bei dilimas, ir septintasis impulsas – Mėnulio patekėjimas tam tikrame Zodiako ženkle.

Nematoma pusė

Mėnulio jaunatis būna tada, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, o mes nematome į Žemę atsuktos jo pusės.

Tuomet mūsų planeta beveik visiškai uždengia savo palydovą, ir šis dvi tris dienas būna pačiame susidariusios astrologinės jungties viduryje, tai yra tarp Žemės ir Saulės. Kitaip tariant, tai yra planetų, žvaigždžių, Mėnulio ir Saulės regimoji tarpusavio padėtis dangaus sferoje.

Vadinasi, šiuo laikotarpiu Mėnulis, kaip ir Saulė, atsiduria tame pačiame zodiako ženkle.

Per jaunatį žmogų ir visą gamtą veikia labai stiprūs impulsai, kurie tarsi įkūnija visa ko pradžią ir naujų jėgų bei galių antplūdį. Žmogų toks energijos perteklius tonizuoja, skatina imtis aktyvios veiklos, įgyvendinti pribrendusius sumanymus.

Gamta per jaunatį taip pat atgimsta, tarsi prabunda naujam gyvenimui (nepaisant metų laiko). Žemė tarsi pradeda "įkvėpimo" ciklą, jos syvai aktyviai cirkuliuoja.

Žmonės, kurie jaunaties metu genėja sergančio medžio ar krūmo šakas, gali pastebėti, kaip jis po to akivaizdžiai greitai atsigauna ir sužaliuoja.

Per Mėnulio jaunatį ir žmonių, ir gyvūnų organizmui ypač palankus metas išsivalyti. Tai pats tinkamiausias laikas badauti (sveikatingumo tikslu). Šis laikotarpis taip pat labai palankus atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti arba nebegerti alkoholinių gėrimų).

Reikėtų žinoti, kad šis trumpas laiko tarpas yra ypač tinkamas chirurginėms operacijoms (be abejo, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių).

Priešpilnio fazė

Pasibaigus jaunačiai, siaurutis, į dešinę pusę atsisukęs Mėnulio pjautuvas įžengia į priešpilnio fazę. Ši Mėnulio fazė astronomų yra dalijama į dvi dalis – vadinamuosius pirmąjį ir antrąjį ketvirčius.

Per pirmąjį ketvirtį Mėnulis artėja prie Žemės, kol šiek tiek daugiau negu po septynių dienų tampa pusmėnuliu. Tada jis kerta Žemės skriejimo aplink Saulę orbitą ir ima vėl tolti nuo mūsų, kad skleisdamas (tiksliau, atspindėdamas) vis daugiau šviesos maždaug po 14 dienų užbaigtų antrojo ketvirčio fazę ir pasiektų pilnaties stadiją.

Priešpilnio fazėje sustiprėja visuotinio pakilimo požymiai, pvz., įkvėpimas, augimas. Dominuoja pozityvi nuotaika; aktyviai kaupiama ir gerai išsaugoma energija. Šiuo laikotarpiu paprastai labai padidėja gimimų skaičius, kuris savo kulminaciją (aukščiausią tašką) pasiekia per Mėnulio pilnatį.

Per priešpilnį organizmas lengvai ir veiksmingai pasisavina viską, kas jį stiprina, regeneruoja (atnaujina) bei gydo, ir ypač efektyviai kaupia naujas atsargas. Tai labai tinkamas laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti (pavyzdžiui, sveikstantiems ligoniams).

Kūnas šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia maistingąsias medžiagas, todėl žmonės, kurie turi problemų dėl antsvorio, per priešpilnį turėtų ypač kontroliuoti savo troškimus "šio bei to užkąsti".

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kad Mėnuliui pilnėjant lėtėja žaizdų gijimo procesas. Dėl to, jeigu tik yra įmanoma, vertėtų atsisakyti net ir nesudėtingų chirurginių operacijų (šis patarimas ypač svarbus artėjant pilnačiai).

Švytintis Mėnulis

Kai Mėnulis yra tiesiai už labiausiai nuo Saulės nutolusios Žemės pusės, mes matome jo apšviestąją pusę. Toks apvalus, blyškia sidabrine šviesa švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas vieną dvi dienas.

Per pilnatį visi Mėnulio mums bei gamtai siunčiami impulsai būna ypač stiprūs ir akivaizdūs. Sustiprėja jausmai, labai suaktyvėja ir teigiamos, ir neigiamos emocijos. Šiuo laikotarpiu ypač padidėja gimstamumas.

Deja, ši Mėnulio fazė turi ir savo tamsiąją pusę – per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausiai įvairių nelaimingų atsitikimų bei smurtinės mirties atvejų.

Pilnaties metu gamtą veikia labai stipri Mėnulio įtaka, ji lemia gamtos reiškinių perėjimą nuo gebėjimo priimti prie gebėjimo atiduoti. Dėl to gamtoje susikuria ypatinga atmosfera.

Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad pilnatis yra pats tinkamiausias laikas rinkti, pavyzdžiui, vaistažoles, nes jų gydomoji galia šios Mėnulio fazės metu yra ypač stipri.

Vaistingųjų augalų šaknis reikia kasti būtinai pilnaties naktį, kadangi dienos šviesa gerokai susilpnina jų gydomąsias savybes (tai ne koks nors prietaras, o moksliniais įrodymais pagrįstas faktas).

Žmogaus organizmą pilnatis veikia irgi ypač stipriai. Ko gero, visi pastebėjome, kad tuo metu pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Jautresni žmonės blogai miega arba visai negali užmigti, o linkusieji į lunatizmą išlipa iš lovų ir išeina paklajoti po mėnesienos naktį.

Kai kurie žmonės per pilnatį sapnuoja įspūdingus, dažnai išsipildančius sapnus arba regi vizijas. Dėl to pilnatis – pats tinkamiausias laikas (ir gera galimybė) panaršyti po tolimiausius savo sielos užkaborius, spręsti dvasinius konfliktus, rasti kelią į savo pasąmonę.

Mokslininkai nustatė, kad labai dažnai raktas į paslaptingiausius mūsų pasąmonės klodus būna neįprasti, tik per pilnatį matomi sapnai, kuriems daugelis žmonių visiškai be reikalo neteikia reikšmės.

Per pilnatį žmonių aktyvumas bei emocingumas yra nepaprastai didelis. Po kurio laiko daugumai žmonių tai kelia nuostabą ir net baimę: "Kaip aš galėjau taip pasielgti (pasakyti, pagalvoti)?" Šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.

Pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, tačiau ypatingais atvejais jos neturėtų būti atidedamos.

Per pilnatį ypač išryškėja kai kurių ligų, pvz., migrenos, reumato, podagros simptomai.

Delčia skatina išsilaisvinti

Mėnulis tęsia savo kelionę aplink mūsų planetą, o tuo metu Saulės apšviesta jo pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Praėjus maždaug 22 dienoms po jaunaties fazės, Mėnulis vėl kerta Žemės skriejimo aplink Saulę kelią. Tačiau dabar jis yra matomas tik perpus.

Dar po kiek laiko prasideda paskutinis ketvirtis – tada kairėje pusėje susidaręs Mėnulio pjautuvas sulig kiekviena diena tampa vis siauresnis, kol vėl įeina į jaunaties fazę, o tuomet visas šis ciklas prasideda iš naujo.
Per delčią Mėnulio impulsai skatina atidavimą (plačiąja prasme – iškvėpimą, išsilaisvinimą nuo sukauptos energijos).

Toks "pritvinkęs" Mėnulis, astrologų teigimu, išvaduoja nuo abejonių, baimių, depresijų ir padeda kaupti teigiamus potyrius bei jausmus greitai prasidėsiančiam naujam gyvenimo ciklui.

Žmogaus organizmas šiuo laikotarpiu paprastai yra geros formos. Ir dvasiniai, ir fiziniai malonumai yra lengvai, be ypatingų pastangų pasiekiami, numatomi tolesni tikslai.

Sąlyginis šios Mėnulio fazės šūkis – "Išplauti ir išvaryti su prakaitu!"

Akivaizdu, kad dabar pats tinkamiausias laikas šalinti susikaupusius toksinus, kitaip valyti organizmą. Delčia yra tinkamas metas chirurginėms operacijoms – gerai gyja randai bei žaizdos.

Vaikų kolektyvuose plinta enterobiozė

Vaikų kolektyvuose plinta enterobiozė

Enterobiozė — viena labiausiai paplitusių parazitinių žarnyno ligų. Ją sukelia 3— 10 milimetrų dydžio kirmėlės, vadinamos spalinėmis. Enterobioze sirgti gali bet kokio amžiaus žmonės ir ne vieną kartą. Dažniausiai suserga vaikai. Apie...


Sveikata iš gamtos

Sveikata iš gamtos

Kiekviena šeima turi močiutės receptų, kaip išgydyti slogą ar sumažinti aukštą temperatūrą. Čia pateikiama nedidelė dalis patikrintų, natūralių, nekenksmingų receptų. Naudokitės ir būkite sveiki! Apsinuodijus maistu. Virti kopūstai ir jų nuoviras...


Alergijai STOP!

Alergijai STOP!

Įpusėjus pavasariui, iliustruoti žurnalai vėl mirga patarimais, kaip ištverti sunkų žydėjimo metą visiems besiskundžiantiems alerginėmis ligomis ir bronchine astma. Alergija dar vadinama civilizacijos liga ir šiais laikais jau įgauna epidemijos...


Kepenų pažeidimo pasekmės

Kepenų pažeidimo pasekmės

Kepenų fermentai patenka į kraują ir padidėja jų kiekiai kraujyje, kai yra pažeidžiamos kepenys. Kepenų pažeidimui diagnozuoti yra naudingi keli svarbūs kepenų fermentai, kurių kiekis padidėja esant pažeidimui, tai – AST, ALT, SŠF,...


Žiemos depresiją nugali tik atkaklieji

Žiemos depresiją nugali tik atkaklieji

Nuo pat ryto kamuoja mieguistumas, juntamas nuovargis, nors, atrodo, miegota užtektinai. O apetitas didžiulis, ypač norisi saldumynų. Pažįstamas šis jausmas? Jei taip, galbūt sergama žiemos depresija. Jai būdingi ir kiti simptomai –...


Kaip sumažinti kraujospūdį

Kaip sumažinti kraujospūdį

* Reikėtų anksčiau keltis. Vengti pradėti dieną skubotai–geriau atsikelti 15-20 minučių ankščiau. Be to, atsiras tinkamo laiko pasikalbėti su partnere. * Valgyti bananus. Prieš svarbų susitikimą patartina valgyti bananus. Juose yra daug...


Darganoto oro pavojai

Darganoto oro pavojai

Nušalimų pasitaiko net tik spaudžiant stipriam šalčiui, bet ir esant darganotam, vėjuotam orui, ypač vaikštant be pirštinių ir avint ankštus batus. Nušalimo požymiai labai greitai pastebimi. Iš pradžių oda pabąla ir pradeda nestipriai skaudėti....


Į baseiną pasisemti nuotaikos ir sveikatos

Į baseiną pasisemti nuotaikos ir sveikatos

Kai gimstame, vanduo sudaro daugiau kaip 90 proc. mūsų kūno. Augant ir bręstant vandens organizme mažėja. Vandenyje galima atlikti daugelį gydomosios mankštos pratimų, taikomų salėje, tačiau kūnas palengvėja maždaug 10 kg, todėl daug lengviau...


Nemalonus burnos kvapas

Nemalonus burnos kvapas

Halitozė, arba nemalonus burnos kvapas, retkarčiais pasireiškia daugeliui iš mūsų, o trys iš penkių žmonių šios nemalonios problemos negali atsikratyti ilgą laiką. Nemalonus burnos kvapas atsiranda dėl tarpdančiuose ir po dantenomis susikaupusių...


Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Fizinei veiklai ir sportui amžiaus apribojimų nėra. Kol žmogus juda, tol, pritaikius atitinkamą krūvį, sportuoti galima ir net rekomenduojama. Dažnai klaidingai manoma, kad sportas ir aktyvus gyvenimo būdas tik jaunų žmonių prerogatyva....


Medicinos turistai vis dažniau atranda Abromiškes

Medicinos turistai vis dažniau atranda Abromiškes

Liaudies išmintis sako, kad ruduo – tai derliaus ir rezultatų skaičiavimo metas. VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė jau metus dalyvauja Lietuvos medicinos turizmo klasterio veikloje. Ką ši veikla reiškia mūsų ligoninei? Pagrindinis...


Kam reikalingos žarnyno bakterijos?

Kam reikalingos žarnyno bakterijos?

Žmogaus virškinimo trakte gausų įvairių bakterijų. Virškinimo sistemoje jų yra 400-500 rūšių, o bendra organizme gyvenančių bakterijų masė yra net 3-4 kg! Beveik visos žarnyne besiveisiančios bakterijos priskiriamos saprofitams (tai ligų...


Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

"Mūsų penkių asmenų šeima gyvena daugiabutyje. Vaikai dar nedideli, vienas metukų, kiti du — ikimokyklinio amžiaus. Didžiausia problema visuomet būna, kai ima žydėti topoliai, kurie auga tiesiai prieš mūsų langus. Nuo jų niekur...


Slauga namuose: ką svarbu žinoti?

Slauga namuose: ką svarbu žinoti?

Pasiruošimas slaugai namuose gali kainuoti daugiau, nei tikimasi. Ypač, jei slaugyti ruošiamasi keliomis ligomis sergantį asmenį. Specialistai išsamiai pataria, kokioms situacijoms reikia pasiruošti, planuojant slaugyti ligonį namų sąlygomis.


Kaip padėti inkstams

Kaip padėti inkstams

Sergantiesiems pielonefritu (inksto audinio, geldelių ir taurelių uždegimu) reikia laikytis specialios dietos. Tik tada galima tikėtis greitai pasveikti. Sergant pielonefritu reikia gerti daug skysčių. Per dieną rekomenduojama išgerti apie du...


Dar karta apie kepenis

Dar karta apie kepenis

Gamindamos tulžį, kepenys atlieka svarbų vaidmenį virškinimo procese. Tai maisto medžiagų sandėlis, kur kaupiasi D, K ir B grupės vitaminai, geležis, glikogenas (energijos šaltinis), gaminasi vitaminas A. Kepenyse skaldomos ir nukenksminamos tiek...


Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Kokios yra reabilitacijos galimybės laidai "Pasaulis pagal moteris" pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro "Gemma" gydytojas Roman Machnin. Reportaže aptariamos ir bene labiausiai šiuolaikinį žmogų kamuojančios negandos -...


Nosies gleivinės priežiūra

Nosies gleivinės priežiūra

Kvėpuojant užterštu oru, iš nosies nebespėja pasišalinti visi nešvarumai. Dėl nosies landų užterštumo gali sutrikti normalus kvėpavimas. O tai turi įtakos visam organizmui: gali pablogėti kraujo sudėtis ir cirkuliacija, virškinimas, nervų ir...


Slaugomo žmogaus odos higienos priežiūra - ypatinga

Slaugomo žmogaus odos higienos priežiūra - ypatinga

Mūsų šalyje gyvena apie 41 tūkst. žmonių, kuriuos slaugo artimieji. Apie 500 iš jų kasmet tampa paliatyviais pacientais, kai pagalbos reikia dar daugiau, kad paskutiniai žmogaus gyvenimo mėnesiai būtų nugyventi oriai. Juos prižiūrintys artimieji...


Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Erekcijos sutrikimas (dar vadinamas impotencija arba erektiline disfunkcija) reiškia, kad vyras negali pasiekti ar išlaikyti varpos pakankamai standžios, kad lytinis aktas būtų įmanomas. Impotencija gali išsivystyti bet kokiame amžiuje (tik...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9